USD
EURO
ALTIN

Urfa’da Bir Helikopter Alçak Uçuş Yaptı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan bölgelerde ve mahallelerde alçaktan uçuş yapan helikopter vatandaşların panik yapmasına ve meraklanmasına neden oldu.

Urfa’da Bir Helikopter Alçak Uçuş Yaptı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan bölgelerde ve mahallelerde sadece 20 metre yükseklik mesafesinde alçaktan uçuş yapan sarı bir helikopter bölge halkının tedirgin olmasına ve panik yapmasına neden oldu. Olay yerindeki vatandaşların cep telefonları ile Helikopterin fotoğraflarını çektiği görüldü.

Bölgedeki vatandaşlardan bazıları durumdan iyice şüphelenmesi üzerine ilgili mercileri telefonla arayarak bilgi almaya çalıştığı dikkatlerden kaçmadı. Güvenlik güçlerinden geri dönüş alan vatandaşlardan biri, helikopterin Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketine ait olduğunu öğrendiğini belirtti. Elektrik Dağıtım şirketi ise daha sonra yazılı bir açıklama yaparak, helikopterin yüksek gerilim hatlarında arızalı olan veya arızaya neden olabilecek yerlerin tespiti için belirtilen bölgede bulunduğunu belirtti. Helikopterin üzerine entegre edilmiş elektro-optik ekipmanlarının olduğu bildiren TEİAŞ, alçak yapılan uçuşun ise bu ekipmanların sağlıklı değerleri göstermesi ve arızanın tam tespitinin yapılabilmesi için gerçekleştiğini ifade etti.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!