Uçan Otomobil Alanında Nanodegree Programı

141
Uçan Otomobil Alanında Nanodegree Programı
Binance indirim

Amerika Birleşik Devletleri’nin ünlü teknoloji başkenti Silikon vadisi merkezli online eğitim sitesi Udacity, yeni “nanodegree” programı “uçan otomobil” ile bir ilke imza attı.

Udacity nanodegree programlarını, istenilen becerilerde Master programı olarak tanımlıyor. Bir çok nanodegree programına imza atan Udacity, bu kez hedefe geleceğin ulaşım araçları uçan otomobilleri tasarlayıp üretebilecek yeni nesil mühendisler yetiştirmeyi hedefliyor.

“Flying Car Nanodegree Program”, iki sömestr olmak üzere öğrencilerin hava taşımacılığı sistemleri kavraması ve bunun yanında yazılım ve mühendislik becerilerinin geliştirilmesini hedefliyor. Uçan otomobil eğitim programını göğüsleyecek eğiticiler ise önemli isimler. Bu isimler arasında Udacity kurucusu Sebastian Thrun, ultralight hava aracı kategorisinde üretim faaliyeti yürüten bir şirketin sahibi olan Kitty Hawk ve Angela Schoelling’in dışında Toronto Üniversitesi Havacılık Enstitüsü üyelerinden bir profesörde yer alacak. 800 Amerikan doları karşılığında başlanabilen diğer mühendislik programlarına yakın bir ücrete tabii tutulması beklenen Uçan otomobil programının 2018 yılı başlarında ilk eğitim döneminin başlaması bekleniyor.

Programın kapsadığı bazı başlıklar şöyle;

  • Uçuş dinamikleri
  • Uçuş planlama
  • Çok araç dinamikleri
  • Dikey kalkış ve iniş

Uçan otomobil nanodegree programı için henüz öğrenci kayıtları henüz başlamasa da, sisteme mail kaydı yapılarak Udacity güncellemelerinden haberdar olunabiliyor. Nanodegree programları online ve kişiselleştirilmiş programlar olduğundan ve alan eğiticisinin kısıtlı olmasından dolayı muhtemel kabul edilecek öğrenci sayısı ilk etapta az olması bekleniyor.