USD
EURO
ALTIN

Uçakla Turist Getirene Teşvik!

Türkiye son 17 yılın en büyük Turizm krizini yaşarken, kriz ile mücadele kapsamında yeni yol haritaları için arayışlarına devam ediyor.

Uçakla Turist Getirene Teşvik!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye gerek yaşadığı terörize sorunlar gerek ise diplomatik sorunlar ile son 17 yılın en büyük Turizm krizi ile mücadele etme kapsamında yeni yol haritaları için arayışlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu anlamda büyük sorumluluk alan ve son dönemlerde sıkça koltuk değişimlerinin yaşandığı Kültür ve Turizm Bakanlığı uçakla turist getirecek olan A grubu seyahat acentelerine de destek vermeye hazırlanıyor. Bakanlık bu desteklerde ayırılan mali bütçe için ise 900 milyon liralık bir destek öngörüyor.

Eski Milli Eğitim Bakanı yeni Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Turizm sektörünün yüz yüze kaldığı sorunları aşmak için bütün kurum ve işletmelerin ortak paydalar altında bulunması gerektiğini ifade ederek, 2016’nın 3. ve 4. çeyreklerinden umutlu olduklarını ve oluşturulan bu teşvik ve desteklemeler ile de ülke turizminin daha iye yerlere geleceğine inandıklarını ifade etti. Diğer taraftan son olarak mali esaslara tekrar değinen Bakan Avcı, turist getiren her uçağa yakıt noktasında 6 bin dolar destek verdiklerinin altını çizdi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!