Uçak Tuvaletinde Temizlik Görevlisi!

127
Uçak Tuvaletinde Temizlik Görevlisi!
Binance indirim

Atatürk Havalimanında bugün ilginç bir olay yaşandı. Almanya’ya ait Lufthansa Havayolları firmasına ait İstanbul-Frankfurt seferini yapacak bir uçağın tuvaletinde yer temizliği işçisini gören pilot uçuşu iptal etti. Temizlik görevlisinin rahatsızlanıp uçak tuvaletine girdiği ve kapısını kilitlediği uçak pilotunun da bu durumdan rahatsız olup, uçuş güvenliği için uçağın güvenlik testlerine girmesi istediği belirtildi.

Sivil Havacılık ajanslarından alınan ilk bilgilere göre pilotun uçuştan önce uçağı gelip hazırlıkları kontrol etmek istediği sırada, gelen bir koku üzerine tuvalete yöneldiği ve burada özel bir temizlik firmasında çalışan Y.D’yi gördüğü söylendi. Daha sonra durumdan şüphelenen pilotun polislere durumu bildirdiği ve uçağın gerekli kontrollere girmesinin istediği ise gelen diğer bilgiler arasında.

İstanbul-Frankfurt seferini yapacak 88 yolcunun tekrar kimlik ve pasaport kontrollerini yapan polisler, havayolları şirketlerinin yönlendirmesi ile başka bir uçuşa yönlendirildiler. Uçak ise hangara alınırken, güvenlik kontrollerine devam ediliyor. Diğer taraftan temizlik işçisi ise gözaltına alındı.