SunExpress ile Diyarbakır-Avrupa uçuşları başladı

87
SunExpress ile Diyarbakır-Avrupa uçuşları başladı
Binance indirim

2018 yaz sezonunda da Anadolu-Avrupa uçuşlarını artırmaya devam eden SunExpress, Diyarbakır kalkışlı olarak Almanya’nın popüler destinasyonları Frankfurt, Hannover ve Düsseldorf’a haftada 1 kez karşılıklı sefer düzenliyor. SunExpress, sunduğu bu yeni bağlantılarla birlikte Diyarbakır’ı Avrupa’ya direkt tarifeli seferle bağlayan ilk ve tek hava yolu oldu.

Anadolu ile Avrupa kentleri arasında direkt seferlerle en fazla uçan hava yolu SunExpress, bugün (19 Haziran, Salı), yeni güzergahı Frankfurt’tan Diyarbakır’a ilk kesintisiz uçuşunu gerçekleştirdi. İlk uçuşa özel düzenlenen tören kapsamında Diyarbakır Havalimanı’na iniş yapan uçak için pistte su takı seremonisi yapıldı ve yolcular çiçekler ile karşılandı.

İç hatlarda da Diyarbakır’dan Antalya ve İzmir’e kesintisiz olarak tarifeli sefer düzenleyen ilk ve tek hava yolu SunExpress, İzmir ve Antalya üzerinden bağlantılı uçuşlarla Diyarbakır’ı Avrupa’da toplamda 18 noktaya bağlıyor.

Bugün Frankfurt ile başlayan Diyarbakır-Avrupa uçuşları, 21 Haziran itibariyle Düsseldorf ve 22 Haziran itibariyle başlayan Hannover seferleri ile devam edecek. SunExpress, 2018 yaz sezonunda Diyarbakır’a toplamda 312.984 koltuk arz ediyor.