Seda Zeynep Köse Antalya’yı Değerlendirdi

126
Seda Zeynep Köse Antalya’yı Değerlendirdi
Binance indirim

Rusya ile geçtiğimiz aylarda yaşanan uçak krizinin ardından Türkiye’yi ziyarete gelen Rus turistlerin sayısında ki ciddi azalmanın ardından sıkıntılı bir turizm sezonu geçiren Antalya’nın turistik bölgelerini ziyaret etmek üzere bir gezintiye çıkan köşe yazarı Seda Zeynep Köse, gezi sırasında aldığı notlardan derlediği bir yazıyı yayımlandı.

‘Uzun bir süre mola vermek durumunda kaldığım seyahatlerime, ülkemizin en önemli turizm beldelerinin başında gelen Antalya ile devam etme kararı aldım ve kararı alır almaz kendimi havaalanına attım desem yeridir. Neden Antalya diye soracak olursanız, turizmin geçtiğimiz senelerden an itibari ile bir hayli uzak olması diyerek cevaplayacağıma emin olabilirsiniz. Bu sebeple her yıl on binlerce turisti ağırlayan Antalya’ya biraz da olsa desteğim dokunur diye düşünüyorum.’ diyerek yazısına giriş yapan Köse, Antalya turuna başladığı Side hakkında ‘ Antalya merkezde Side’ye ulaşmak için 70 kilometrelik yol gitmeniz gerekiyor ulaşım fiyatları 20 tl ile 30 tl arasında değişiyor. Bazı havayolu şirketlerinin ücretsiz servisleri de var, aklınızda bulunsun’ notu ile tavsiyelerde bulundu.

Side’nin Anadolu topraklarının en eski yerleşim yerlerinden birisi olduğunu hatırlatan Seda Zeynep Köse, Apollon Tapınağı, tarihi Hitilere kadar uzanan Side Çarşısı, Side Müzesi, Side Tiyatrosu, Seleukeia Antki Kenti ve Damlataş Mağarası’nı ziyaret etmeden Antalya turunun tamamlanmış sayılmayacağını söyledi.