Samos, Türk Turistlerin Yeni Gözdesi

105
Samos, Türk Turistlerin Yeni Gözdesi
Binance indirim

Yunanistan’ın türk turistler için yeni gözdelerinden Samos. Samos Adası feribot bileti adanın en güzel plajlarını görebilmeniz için her gün ayrı bir plaja ziyaret edebileceğiniz tarzda dizayn edilmiştir.Samos adası beyaz kumların taçlandırdığı turkuaz sulara sahiptir. Dağlık olan coğrafi yapısı bu deniz güzelliği ile birleşince rotanız yeşil mavi bir cennete düşecek.

Adanın en bilinen plajı bir kısmının çıplaklar kampı olması ile ünlenmiş olan Tsamadou plajı. Plaj taşlık bir kıya sahip olmasına rağmen bir anda derinleşen dip yapısı ile berrak ve elbette ki turkuaz. Çam ağaçları arasında sizi davet eden Tsamadou plajı adanın diğer ünlü plajlarına oranla daha sakin olması ile tercih ediliyor.

Livadaki plajı ise anayoldan biraz uzak olsa dahi tamamen bakir tepelerin arasında ki görünümü ile soluk kesici bir güzelliğe sahip olması ile biliniyor. Samos feribotu tercih eden ziyaretçilerin en beğendiği plajlardan olan, doğal bir havuz gibi bir suya sahip olan plajda kullanacağınız şemsiye ve şezlongun ücretsiz olması tercih edilme nedenlerinden birini oluştursa da bozuk bir yolla inilen plaja gelen turist sayısı oldukça sıkıntı.Bakir plajlardan hoşlananlar için ideal bir ada olan Samos adasının en dinlendirici plajlarından biri.

Eğer tercihiniz daha hareketli plajlar olacaksa adada ismini sıklıkla duyacağınız Psili Ammos plajını tercih edebilirsiniz. Su sporları vce plaj aktiviteleri açısından oldukça sengin olan Psili Ammos plajı diğer plajlara oranla oldukça kalabalık. Plaj özellikle un gibi olan kumsalı ile tercih ediliyor.Ayrıca sığlık olması ile çocuklum turistlerin rotasında bulunan bu plaja eğer sakin bir tatil istiyorsanız uğramamanızı öneririz.

Diğer plajların sularına göre daha ılık bir su sıcaklığına sahip olan Lemonakia plajı kıyısında bulunan tavernası ile dilerseniz gündüz denizin keyfiniz sürebileceğiniz gece ise tavernasında keyifli  vakit geçirebileceğiniz bir adres olma özelliğine sahip.