USD
EURO
ALTIN

Ruslardan Gövde Gösterisi Irkut Mc-21!

Avrupa’nın en büyük uçak üreten firmalarından biri olan Airbus ve Boeing firmalarına Ruslar rakip oldu ve Irkut Mc-21 tip uçak modelini görücüye sundu.

Ruslardan Gövde Gösterisi Irkut Mc-21!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Rusya, Havacılık ve Uzay Sanayine olan yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yatırımları ile teknolojilerini her gün bir üst seviyeye taşıyan Ruslar, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkelerinden olan Çin ile de bu kapsamda bir konsorsiyum merkezi kurmaya hazırlanıyor. Avrupa’nın en büyük uçak üretici firmalarından olan Airbus ve Boeing şirketlerinin duruma ne cevap vereceği bilinmez, Ruslar Irkut Mc-21 tip yolcu uçağı ile gövde gösterisine düzenlediği lansman gecesinde şimdiden başladı.

Irkut MC-21’in şu anda test aşamasında olduğu belirtilirken, uzmanlar özellikle dış pazarda da uçağın etkili bir satış grafiği yakalayacağını düşünüyorlar. Diğer tarafta Ruslar yolcu uçağı olarak Airbus ve Boeing’e bağlı kalınan tekelcilik anlayışını artık kendi ülkelerinde kaldırıyorlar. Irkut Mc-21’in seri üretimi noktasında 2017 yılının 2.çeyreğini gösteren yetkililer, rakip uçak modeli olarakta Airbus A320neo ve Boeing 737Max modellerini işaret ediyorlar. Irkut Mc-21’in 160 ile 211 arasında değişen yolcu sayısı da havayolları firmaları için tatminkar bir sayı olarak gösterilirken, Rusya’nın lansman gecesinde 175 adet uçak sipariş aldığı ifade ediliyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!