USD
EURO
ALTIN

Rus Sporcular İçin Özel Tasarım Uçak!

Uçak üretici firmalar arasında global ölçekteki yerini almaya başlayan Rus menşeili Sukhoi firması, Olimpiyatlara katılacak sporcuları için özel uçak üretecek.

Rus Sporcular İçin Özel Tasarım Uçak!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Rusya Hükümeti Sivil Havacılık ve Uzay Sanayisine olan yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günler Irkut Mc-21 tip yolcu uçağı modeli ile Avrupa’nın en büyük uçak üretici firmaları Airbus ve Boeing şirketlerine kafa tutan Ruslar, pazardaki yeni arayışlarına ve modellemelerine devam ediyor. Bu kapsamda ülkesi için yararlı işler yapan ve ciddi manada söz sektörde söz sahibi olmaya başlayan Rus menşeili uçak üretici firması olan Sukhoi, Rus uyruklu olimpiyat oyuncuları için SportJet adı verilen özel bir uçak üretecek.

Daha önce bir örneği küresel çapta başarıya imza atmış spor giyim ve ayakkabı markası Nike ile ABD’nin Teague şirketlerinin konsorsiyum çalışmasında yapılmış olan özel uçak modellemesi, uzmanların görüşlerine göre Sukhoi içinde ilham kaynağı oldu. Bu kapsamda Rusya Olimpiyat Komitesi (ROC) ve Sukhoi Sivil Uçak Şirketi (SCAC) gerekli protokolleri imzalayarak 600 milyon dolarlık bir pazara giriş yaptı. Uçağın kabininde sporculara psikoterapi uygulanacak alan, eğlenme ve dinlenme bölümleri, antrenör locası ve üst düzey yöneticiler için bir bölüm oluşacağını belirten Sukhoi yetkilileri, teknolojinin olabileceği son noktaların uçağa entegre edileceğini belirtti.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!