USD
EURO
ALTIN

Restoran Uçak Balıkesir’e Merhaba Dedi!

Türk Hava Yollarından alınan uçuş ömrünü tamamlayan Airbus A340 tip uçak Balıkesir’de Restoran olarak hizmet vermeye başladı.

Restoran Uçak Balıkesir’e Merhaba Dedi!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türk Hava Yollarından Balıkesirli bir girişimci tarafından alınan ve uçuş ömrünü tamamlayan Airbus A340 tip uçak 8 parçaya bölünerek 7 ayrı tır ile geçtiğimiz günlerde Balıkesir’in Burhaniye ilçesine getirilmişti. Burada montajı, yapımı ve gerekli alt yapı sağlandıktan sonra hizmete açılan restoran uçak bu özelliği ile Türkiye’de bir ilk olan proje oldu. Restoran olarak hizmet vermesinin yanında düğün salonu olarak da hizmet verecek olan restoran uçağın açılışına gelen davetliler, uçak içerisinde hatıra fotoğrafları çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler. Diğer taraftan ise restoran uçağa “Airbus Restaurant Cafe” adı verildi.

Restoran uçak ve düğün salonunun açılış konuşması için mikrofonu eline alan Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Turistlerin bölgeye gelmesi için bölgenin dikkat çekici girişimlere ve işletmelere ihtiyacı olduğu şu günlerde böyle bir işletmenin açılışını yapıyor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, Restoran Uçak ve Düğün Salonu projesinin girişimcisi olan Ali Akbulut’a da teşekkürlerini iletti.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!