USD
EURO
ALTIN

Mısır Uçağında Bir Kez Daha Bomba Alarmı!

Mısır’ın havayolu şirketi EgyptAir Havayollarına ait Pekin seferini yapan uçak için bomba ihbarı yapılmasından sonra uçak Özbekistan’a zorunlu iniş yaptı.

Mısır Uçağında Bir Kez Daha Bomba Alarmı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dünyada devam eden terörize eylem ve saldırılardan en çok nasibini alan sektörler arasında gelen Havacılık sektöründe, her ne kadar önlem ve tedbirler her geçen gün arttırılmaya devam etse de gerek yolcular gerek firmalar durumdan bir hayli rahatsız. Geçtiğimiz günlerde EgyptAir Havayollarına ait bir uçağın Yunanistan açıklarında düşmesinin ardından firmanın uçak bileti satışlarının bir hayli düştüğünü gözlemlenmişti, EgyptAir bugün bir darbe de asılsız bomba ihbarından aldı.

Mısır Hava Yolları konuya ilişkin açıklamasında Kahire-Pekin seferini yapmakta olan 955 sefer sayılı uçaklarının, gelen bomba ihbarı verileri nedeni ile Özbekistan’da bulunan Urgenc Havaalanına zorunlu iniş yaptığını belirtti. Özbekistanlı yetkililerin uçak yolcularını terminale alıp detaylı bir güvenlik araması yaptığını belirten Mısır Hava Yolları, uçağın gecikmeli olarak buradan tekrar Pekin’e uçuş için kalktığını ve sorunsuz bir şekilde yolcuları ile birlikte inişini tamamladığını bildirdi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!