Kediyle uçak seyahati

tarafından
16
Kediyle uçak seyahati

Hava yolu şirketleri tarafından belirtilen genel ve kurumsal şartlandırmalarda seyahat edecek kişilerin kedileri ile seyahat edip edemeyeceği merak konusu. Evcil hayvan ile seyahat edebilmeniz için muhakkak ki kediniz için bir adet taşıma çantası bulundurmanız gerekmektedir. Bu çanta modeli kediniz için gerekli olan eşyaların konulması ve hava yolu şirketinin belirttiği özelliklerde olmalıdır.

Kediyle uçak seyahatinde  özellikle çok cepli olan çantalar seyahatinizde yanınızda götüreceğiniz şeyler için gerekli olup işinizi kolaylaştıracaktır. Farklı tasarımlarda ve pahalı kedi çantaları yerine işlevsel olan sade tasarımlı modelleri tercih etmenizi öneririz.

Kediler kargo tarafında veya kabin içerisinde yolculuk etmektedir. Bu yüzden onların sağlam kulplarda taşınmasına yönelik kedi taşıma kutusuna koyulması gerekmektedir. Aynı zamanda kutunuzun da dayanıklı olduğuna emin olun ve aksesuar açısından suluk ve mama kabı yerleştirilebilip yerleştirilmeyeceğine de dikkat edin!

Kediniz küçük ise kabin içerisinde yolculuk etmenizi tavsiye ederiz. Bu hem onun açısından hem de sizin yolculuk esnasında aklınızın kedinizde kalmaması açısından daha etnik olacaktır.

Birden fazla kediniz var ise o vakit kargo ile yolculuk etmeleri en doğru seçim olmaktadır. Hazırlanan evraklar arasında izin kağıdı ve isim etiketinin olduğuna emin olmalısınız. Kediniz için temin ettiğiniz çantayı normal zamanlarda da iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Örneğin veteriner kontrollerine giderken bu çantayı kullanmamanızı öneririz. Bu şekilde kediniz üzerinde olumsuz etki oluşmayıp uçak yolculuğu esnasında da kediniz her hangi bir problem oluşturacak davranışlarda bulunmayacaktır.

Kedinizin çanta içerisinde bulunduğu zamanları uzatmalı. Uzatma süreleri belirli bir alışma süreci ile yapıldığından başlangıçta kısa kısa sonrasında daha da arttırılarak geniş zamana yayılmalıdır. Böylelikle kediniz strese girmeyecektir.

Kedi kutunuzu kafes gibi kullanmamaya özen göstermelisiniz. Kediler sevimli sıcak kanlı hayvanlardır. Eğer sizinle olan iletişimi kuvvetli ise kutuya girme, alışma sürecinde veya seyahatlerinizde her hangi bir zorluk yaşamayacaksınız.

Evdeyken taşıma çantanızın içine onun dikkatini çekecek şekilde güzel oyuncaklar koymalısınız. Bu sayede kutusunu sevecektir. Uçuş esnasında kediler yemek yemekten hoşlanmazlar bunun için kutularına yiyecek yerine oyuncak koymanız onun stresini azaltacak ve onları rahatlatacaktır.