Karakollar İHA ile korunacak

125
Karakollar İHA ile korunacak
Binance indirim

Karakol’ ların yeni güvenlik sistemi uygulamalarında bu kez devreye dronelar giriyor!

İl Emniyet Müdürlüğü’nün ve İl Jandarma Komutanlığının katılım sağladığı törenle Siirt karakoluna 34 tane drone ve de 4 tane de motosiklet teslim edildi. Kullanımı oldukça popüler bir hal alan dronelar her alanda rahatlıkla kullanılabildikleri için gerek hobi amaçlı gerekse iş alanında oldukça rağbet gören havacılık araçlarındandır. Dronelar çoğunlukla askeri alanlarda tercih edilmekte. Valilik tarafından satın alınan 34 gelişmiş teknolojili drone terörle mücadele için güvenlik güçlerine teslim edilmiştir.

Drone ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda verimli sonuçlar elde ettiklerini belirten güvenlik güçleri özellikle de teröristleri tespit etmek amacı ile kullandıklarında tüm işlemlerin kolaylıkla yapıldığını belirtmekte.

Satın alınan insansız hava aracını yakından incelediğimiz vakit ünlü marka DJ’ nin popüler modeli Inspire olduğunu gözlemlemekteyiz. Inspire 2 km uçuş mesafesine sahip olmakla beraber 500 metre uçuş irtifasına sahiptir. 4K çözünürlüğü bulunan bu cihaz video kaydı yapabilmekte ve cihaz üzerine yerleştirilmekte olan uzaktan kumanda sistemi sayesinde tüm akıllı telefon ve tabletlerden görüntüler canlı olarak izlenebilmekte.

Güvenlik güçlerinin işini kolaylaştıran droneların ”Beni takip et özeliği sayesinde cihaz tarafından belirtilen hedefler an ve an takip edilmektedir. Buda droneların ne kadar işlevsel kullanımlı ve gelişmiş özellikli olduğunu gün yüzüne çıkarmaktadır.

Her ne kadar hafif bir cihaz olsa da son derece güçlü ve stabil tasarımlı yapıya sahiptir. İnspire 1V2.0 Djl’ nin en gelişmiş yapıya sahip komple seti olmakta. Geliştirilmiş teknolojilere sahip olan bu cihaz havadan görüntüleme bakımından en gelişmiş özellikte tekbir uçuşa hazır sistem sayesinde çok kolay devreye girerek kısa süre içerisinde gökyüzüne çıkabilmektedir.

Hava manevraları için güçlendirilen karbon fiber kol yapısı sayesinde kameranız görüş açısından çıkarak engelsiz bir şekilde 360 derece görüş açısında istenilen düzeyde kayıtları kontrol altına almanızı sağlamaktadır. Uçuş açısından bağımsız bir yol izleyen İnspire profesyonel bağlamda hareketli görüntülere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Hız bakımından 13 inş olan Djl Inspire motor yapısı olarak son derece işlevsel bir yapıda tasarlanmıştır.