Her Gezginin Uğrak Noktası İspanya

100
Her Gezginin Uğrak Noktası İspanya
Binance indirim

İspanya,  yumuşak havası,  muhteşem plajları,  lezzetli yemekleri , sabahlara kadar devam partileri ve  festivalleriyle , her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. İspanya herkes için bir şey sunuyor.Bu yaz İspanya’yı ziyaret etmek ve mükemmel bir tatil geçirmek için emin olun ki en doğru zaman.

İstanbul’dan, haftanın yedi günü opsiyonlu  uçak seferleri ile bir buçuk saat gibi kısa bir süreyle ulaşım imkanı çok kolay bir ülkedir. Erken rezervasyon yaptırma şansınız olursa, uçak bileti fiyatları neredeyse yurt içi uçuş tarifeleri ile aynı oluyor.  Rezervasyonsuz ücretler ise bütçenizi çok fazla sarsacak miktarda değil. Birçok havacılık şirketinde fiyatlar 300 ile 800 TL. arasında değişiyor.

Domates Festivali

Bu sıradışı festival, 1945 yılından beri ağustos ayında düzenlenir ve her yıl binlerce katılımcısıyla tüm dünyaya ismini duyurmuş bir gelenektir. Eğer siz de tüm yılın stresini eğlenceli bir savaşla atmayı tercih ederseniz , yazın eşi benzeri görülmemiş bir domates savaşı için İspanya sizleri bekliyor.Festival, Buñol  adında küçük bir kasabada yapılır ve Valencia otellerinden kolayca ulaşım sağlanabilir.

Gezilecek yerler listesine Barselona’dan başlayabiliriz. Buraya yerleştikten sonra ilk uğramanızı tavsiye ettiğimiz yer  Park Guell’dir. 1900’lü yılların başında Antoni Gaudi tarafından yapılan bu park, harika atmosferiyle keyifli bir gezi için idealdir.

Gezinize Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Sagrada Familia’yı ziyaret ederek devam edebilirsiniz. Yerli halkı tarafından “Bitmeyen Kilise” olarak adlandırılan bu yapı, Antoni Gaudi tarafından inşaatına başlanan ancak vefat ettikten sonra yarım kalmasıyla dikkat çekmektedir.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, İspanya, bir akdeniz ülkesi olmasından dolayı, yaz aylarında çok daha güzeldir. Kendisine vakit ayırmayı seven bir halkı olduğu için, pazar günleri pek açık yer bulamayacağınızı göz önünde bulundurup, kısa bir tatil düşünüyorsanız takviminizi ona gore ayarlamanızda fayda var.

İspanya da gezilecek yerler listesine detaylı olarak, ilgili rehber sitelerinden ulaşabilirsiniz. İklimi ve insanının sıcaklığı, muhteşem doğası ve görkemli yapılarıyla ziyaretçilerini büyüleyen bir ülkeden elbette ne kadar bahsetsek azdır. Sadece, gidip görün diyoruz.