USD
EURO
ALTIN

Eurowings’te Dirks Dönemi

Telekomünikasyon şirketi Telefónica Deutschland’ın eski CEO’su olan Dirks, Eurowings havayolu şirketine CEO olarak atandı.

Eurowings’te Dirks Dönemi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biri olan Eurowings yeni CEO’sunu atadı. Şirketin eski CEO’su Karl Ulrich Garnadt emekli olurken, yeni dönemde politikalara yön verecek isim Thorsten Dirks oldu.

Thorsten Dirks telekomünikasyon şirketi Telefónica Deutschland’ta da CEO olarak görev almıştı. Eski CEO Garnadt döneminde büyüme hızını artıran Köln merkezli havayolu şirketi Eurowings, Viyana, Salzburg, Münih havaalanlarında yeni base açmış ve son olarak Palma de Mallorca’da da yeni bir base için çalışmalara başlamıştı. Eurowings böylece ilk kez Almanca konuşulmayan bir ülkede üs edinmiş olacak.

Şirketin Köln/Bonn Havalimanı’nda bulunan genel merkezinde yapılan açılış etkinliğinde, yüzlerce Eurowings çalışanının da katıldığı “ekip yemeği” organize edildi. Etkinlikte, Thorsten Dirks, ilk iş gününde bir video eşliğinde kendini tanıttı ve takım arkadaşlarının çoğuyla birebir tanışma imkânı buldu.

Açılış yemeğinde Eurowings’in yeni CEO’su Thorsten Dirks: “Karl Ulrich Garnadt’e teşekkürlerimi iletiyorum. Karl Ulrich Garnadt sayesinde, Eurowings, düşük maliyetli havayolları arasındaki dinamik rekabette doğru yolda ilerledi. Benim görevim, Eurowings’in yeni CEO’su olarak, bu konumu daha da geliştirmek, şirketin Avrupa’da büyümesi ve dijital çağda yeni standartlar belirlemesini sağlamak olacak” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!