EAPPRI Pist İhlalleri Eylem Planı Güncellendi

58
EAPPRI Pist İhlalleri Eylem Planı Güncellendi
Binance indirim

Eurocontrol pist ihlalleri eylem planı EAPPRI versiyon 3.0’ı yayımladı.

Eurocontrol’ün raporuna göre Önceki EAPPRI versiyonlarında izinsiz pist ihllalerini önlemek için geniş çaplı öneriler ele alınmasına rağmen, tüm dünyada uçuş emniyetini olumsuz etkileyen ve kimi zaman kaza ile sonuçlanan izinsiz pist ihlallerinin sayısı halen endişe verici.

Son yayımlanan EAPPRI versiyon 3.0’da havacılık sektöründe pist ihlallerinin önüne geçilmesi için devam eden çalışmalara tekrar dikkati çekmek için, daha önceki versiyonlarda yer alan bazı öneriler geliştirildi.

EAPPRI versiyon 3.0 özellikle, pist ihlalerini SMS ve meydan pist emniyet timleri ile azaltma çalışmalarının verimliliğinin gözden geçirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Güncellenen EAPPRI, pist ihlallerini en aza indirgemek için bazı yeni tedbirler de içeriyor. Hava trafik kontrolör hareket tarzı, kara araçlarının pist giriş çıkışlar pist emniyet timlerinin devlet makamlarınca oluşturulması ve önemli meydan bilgilerinin pilotlara iletilerek durumsal farkındalığın artırılması gibi bir çok konuda yeni tavsiye EAPPRI versiyon 3.0’da yer aldı.