USD
EURO
ALTIN

Çankırılı Öğrencilere Model Uçak Eğitimi!

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Eğitim Bilim Festivalinde öğrencilere model uçak eğitimi veriliyor.

Çankırılı Öğrencilere Model Uçak Eğitimi!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Eğitim Bilim Festivalinde Çankırılı öğrencilere havacılığı sevdirmek ve havacılığa olan ilgiyi arttırmak adına model uçak eğitimi ve insansız hava araçları hakkında bilgiler veriliyor. Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü görevini yürüten Arif Kırkpınar festivaller ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kırkpınar, TUBİTAK 4007 kapsamında açılan bu stantların Çankırılı öğrenciler ve halk tarafından yoğun ilgiyle karşılandığın belirtti.

Çocukların, öğrencilerin ve Çankırı halkının bilime, teknolojiye, model uçaklara ve insansız hava araçlarına olan ilgini arttırmak için bu festivalin gerçekleştiğini söyleyen Kırkpınar, standa gelen herkese ilgili öğretmenler tarafından detaylı bilgiler verildiğini ifade etti. Festivalde bulunan bir teknoloji ile simülasyon deneyimi yaşattıklarını da belirten Kırkpınar, öncelikle bu uçakların hangi amaçlar ve nasıl kullandığını öğrenen öğrenciler, model uçak yapımında da bulunuyorlar dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!