Burun Estetiği

59
Burun Estetiği
Binance indirim

Ülkemizde en çok talep edilen estetik ameliyatlardan biri olan burun estetiği, burundaki yapısal şekil düzensizlikleri ya da düşme, çarpma, kaza, darp gibi olumsuz olaylar sonucu oluşan bozuklukları düzeltmek amacıyla yapılan bir çeşit estetik operasyondur. Ülkemizde burun estetik uygulamalarında teknolojinin ilerlemesi, her an kendini yenileyen ve işini severek yapan estetik cerrahların çoğalması ile birlikte burun estetik operasyonları, burundaki eğrilikleri düzetmekle kalmamakta, kişinin yüz hatlarına yakışan bir burun oluşturmaktadır.

Burun estetiği ameliyatlarında estetik cerrahların kullandığı iki teknik bulunmaktadır. Daha eski bir teknik olan kapalı yaklaşıma kıyasla 1990’lı yıllarda ortaya konulan açık yaklaşım günümüzde birçok cerrah tarafından özellikle tercih edilmekte olup, her iki tekniğinde kendine göre avantajları ve dezavantajları olduğundan burundaki probleme göre bir yaklaşım benimsenmektedir.

Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı konusunda ameliyat olacak hastaların estetik cerrahına güvenmesi gerekmektedir. Deneyimli ve sürekli kendini yenileyen iyi bir estetik cerrah tarafından yapılan burun estetiği operasyonlarında her iki teknikte de başarı elde edilmektedir.
Burnunda şekil bozukluğu olan bir hasta estetik ameliyat olmaya karar verdiyse, öncelikle iyi bir estetik cerrah araştırması yapmalı, güvenebileceği bir uzmana karar verdikten sonra randevu alarak direkt operasyonu yapacak olan estetik cerrah ile yüz yüze görüşmelidir. Hastanın psikolojik durumu son derece önemlidir. Ameliyattan sonra nasıl bir burun sahibi olacağı ile ilgili içi rahat olmalı ameliyat sonuncunda olumsuz bir sürprizle karşılaşmamalıdır. Bu yüzden doktoruna güvenmeli ve her ayrıntıyı konuşmalıdır.

Burnuyla ilgili şikayetlerini ve nasıl bir burna sahip olmak istediğini doktoruna anlatmalıdır. Hasta görüşleri ve istekleri estetik cerrah tarafından detaylarıyla değerlendirilmektedir. Hastanın psikolojik durumu açısından operasyon sonucunda nasıl bir görüntüye sahip olacağını bilmesi son derece önemlidir. Bu yüzden herhangi bir sıkıntının yaşanmaması açısından hastanın yüz hatlarına yakışacak bir burun şekline karar verdikten sonra fotoğraf olarak ya da bilgisayar ortamında kişiye gösterilmektedir. Ülkemizde estetik ameliyat fiyatlarının ciddi değişiklik gösterdiğini görmekteyiz. Burun estetiği fiyatları operasyon yapılacak olan hastanenin bulunduğu il, muayenehane ve özel estetik cerrahlar gibi ayrıntılara göre değişkenlik göstermektedir. Özel hastanelerde çok daha pahalı iken devlet hastanelerinde eğer burun estetiği yapılıyorsa ne kadar özele de girse daha uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Böylece burun estetiği için daha uygun fiyatlarda da estetik yaptrabilecek yerlerde bulabilirsiniz.