Boeing’ten Robotik Atak

124
Boeing’ten Robotik Atak
Binance indirim

Ticari uçak marketinin Airbus ile beraber liderleri olan Boeing, gözünü bu kez transformatik uçak projelerine çevirdi. 1989 yılından bu yana insansız hava araçları üreten Auroro şirketi, Boeing tarafından satın alınması halinde, robotik, öğrenme kabiliyeti olan ve transformatik bir uçak üretme projesini alt marka olarak geliştirecek.

Henüz tam anlamıyla Aurora’nın Boeing’e satışı netleşmemiş olsa da, satışın yakın gelecekte planlanmış olduğu belirtiliyor. Boeing, Aurora’yı bünyesine kattıktan sonra, şirketin mevcut teşkılat yapısı ve düzenini bozmadan, halen şirket bünyesinde bulunan Boeing Engineering, Test & Technology markasının adını Aurora Flight Sciences olarak değiştirecek.

Boeing’in amacı Aurora’yı bünyesine katarak, geleceğin önemli bir havacılık devrimi olabilecek akıllı ve öğrenen robotik uçakları, Aurora’nın yetersiz kalan kaynak ve bağlantılarını kendi marka gücü ile geliştirip bu alanda söz sahibi olabilmek. Şirket Aurora’nın başarılı projelerini kendi gücü ile birleştirerek bu sahada ilk olmak istiyor.

Boeing bu sebeple Aurora’nın kendisine has yapısına dokunmadan proje gelişimlerine ekonomik ve psikolojik olarak desteklemiş olacak. Aurora kurulduğu 1989 yılından bu yana 30 farklı insansız hava aracı üretimi gerçekleştirdi.