Antalya’dan Avrupa’ya Turizm Atağı!

tarafından
27
Antalya’dan Avrupa’ya Turizm Atağı!

Son günlerde tüm dünya ülkelerinde yaşanan terörize olaylar ve diplomatik sorunlar nedeni ile Türkiye’de de Turizm sektöründe negatif eğriler görülüyor. Sektörden dolayı Turizm içerisinde yer alan işletme ve kuruluşlar büyük sıkıntı çekerken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel konu ile ilgili Avrupa Ülkelerine karşı atağa geçti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Türkiye için önemli lokasyona sahip altı büyük Avrupa Ülkesine yönelik çalışma kapsamında ilk durağı Almanya oldu. Yanında ciddi bir kalabalık heyetle Almanya’nın Frankfurt bölgesine gelen Türel, burada gerek Almanya kamuoyuna gerek ise Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarına Antalya’nın turizm potansiyelini göstermeyi hedefliyor.

Temasları sırasında bazı açıklamalarda da bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yapacağı bütün ziyaretlerde ana temanın Türkiye’nin ve Antalya’nın gerçeklerini anlatmak olduğunu söyledi. Almanya’da yaşayan 3 milyon Türk Vatandaşına seslenen Türel, bunun bir milli mesele olduğunu ve vatandaşlarımızın tatil tercihlerini Türkiye’den ve Antalya’dan yana kullanmaları gerektiğini ifade etti.