ABD’de Uçak Kazasında Ölen Türk Genç Defnedildi!

tarafından
19
ABD’de Uçak Kazasında Ölen Türk Genç Defnedildi!

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasında koordine edilen öğrenci değişim programı sayesinde, eğitimine ABD’de devam etme imkanı bulan Ataberk bindiği 2.dünya savaşından kalma eski tip uçağın teknik bir arıza vererek yere çakılması sonucu yanında ki pilot ile beraber olay yerinde hayatını kaybetmişti. ABD Güvenlik Personelleri olayla ilgili derinlemesine bir soruşturma başlatırken, taziye dilekleri ile birlikte Ataberk’in cenazesini memleketi Çanakkale’ye gönderdi.

Tekirdağ Belediyesi Anadolu Öğretmen Lisesi 12.Sınıf öğrencisi olan Ataberk Besler Youth Exchange and Study Programs değişim programı sayesinde gittiği ABD’de 1 yıldır eğitim görüyordu. Haziran ayında ülkesine ve memleketine dönmesi beklenen Ataberk’in acı haberi ve cenazesi bugün Çanakkale’ye ulaştı. Besler’in cenazesi için Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi Salonunda tören düzenlendi. Anne Dilek Besler ve baba Tutku Besler burada gelen taziyeleri kabul etti.

Ataberk Besler’in cenazesi sevenleri arkadaşları, aile üyeleri akrabaları ve öğretmenleri ile birlikte gözyaşları ile toprağa verildi.