USD
EURO
ALTIN

3D Yazıcı ile Uçak Üretildi!

3D Yazıcı teknolojisi ile akıllara durgunluk veren üretimlerden bir tanesi daha gerçekleşti. 3D Yazıcı’nın ürettiği uçak hakkında merak edilenler haberimizde.

3D Yazıcı ile Uçak Üretildi!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

3D Yazıcı teknolojisinde teknolojinin geldiği son nokta görenleri hayrete düşürüyor. 3D yazıcı ile üretilen Thor ismi verilen uçak ilk uçuşlarını gerçekleştirmeyi başardı. Thor, Avrupa’nın en büyük uçak üretici firması olan Airbus firması tarafından geliştirilirken, toplam ağırlığı 20 kilo ve 4 metrelik bir uzunluğa sahip. Airbus 3D yazıcı ile uçak üretmekte ki amacını, yazıcılardan üretilebilecek parçaların reel uçaklarda kullanılması olarak yorumluyor.

Bu kapsamda 3D Yazıcılardan çıkan parçalar reel hayatta seyahat etmek için bindiğimiz uçaklarda kullanılacak. Ayrıca Silikon Vadisi kaynaklı bazı sivil havacılık sitelerinde yer alan bilgilere göre 2020 yılında fırlatılacak Ariane 6 roketinin de 3D Yazıcı ile üretilmesi öngörülüyor. Sivil Havacılık uzmanlarına göre bugün 3D Yazıcı ile üretilen bu uçağın geleceğin olası üretim platformlarına ilham kaynağı olacağı yönünde görüş bildiriyor. Model uçak gibi radyo kanalları ile uzaktan kumandalı olarak uçurulan Thor, üretim şekli ile yakıttan ve paradan da tasarruf etmeyi amaçlıyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

error: Copyright Pilotaj Haber!