Türk hava yollarında unutulan bagajların sayısı şok etti.

kayıp-eşyaTürk hava yollarında unutulan bagajların sayısı şok etti.

Türk hava yollarında, 2013 itibari ile yıl boyunca 52 bin hususi eşya unutulmuş ve 32 bin bagaj kayıplara karışmış.

Türk hava yollarında unutulan sahipsiz eşyalar ve kayıp bagaj sayısı herkesi şok etti. Yıl boyunca toplam 52 bin kişisel kullanım eşyası unutulan uçak seferlerindeki, unutulan eşyalar arasında gözlük, şemsiye, kitap, elektronik eşyalar ve kıyafetler yer almakta.

Uçakta unutulan bu eşyalar sefer sonrası yeni sefer hazırlığında bulunuyor ve kabin yönetimi tarafından bagaj yönetimine teslim ediliyor. Buluntu eşyalar yıl boyu muhafaza ediliyor ve sahibi belirlenemeyen eşyalar ise ihale ile satışa çıkartılıyor.

Kayıpların tek sebebinin yolcular olmadığı, Türk hava yollarına ait yer hizmetleri şirketlerinin kusurları yüzünden de bagajların sahiplerine teslim edilmediği bildirildi. Türk hava yollarının sadece İstanbul merkezli olan kayıp bagaj sayısının yaklaşık 32 bin olduğu belirtilirken, bu bagajların 28 bin civarı sahipleri bulunarak teslim edildi.

Ancak diğer yolcuların bagajlarının kayıp olması ve bulunamaması nedeniyle, yolcuların mağduriyetlerini gidermek zorunda olan Türk hava yolarına tepkiler oldukça çoğunlukta.

 

 

Tags: , ,

 
 
 

Yorumlar