Kaybolan Malezya uçağında son gelişme


kaçak yolcuÇalıntı pasaport ile kaybolan Malaysia Airlines uçağına binenlerden biri tespit edildi

Malezya Emniyet Genel Müdürü Khalid Abu Bakar, çalıntı pasaport ile uçağa binenlerden birinin İranlı 19 yaşında bir genç olduğunun tespit edildiğini açıkladı. Emniyet müdürünün verdiği bilgilere göre gencin terörist gruplar ile bağlantılı olmadığı, niyetinin Almanya’ya giderek sığınmak istediği belirtildi. Olay İranlı gencin Almanya’da beklemekte olan annesinin haber alamayınca Malezyalı yetkililer ile temasa geçmesi ile anlaşıldı. İranlı anne Almanya’daki polisle irtibatta olduğunu oğlunun ülkeye sığınma için geleceğini ancak haber alamayınca merak ederek yetkililer ile temasa geçtiğini ifade etti.

Diğer çalıntı pasaport ile uçağa binen kişi henüz tespit edilemedi. İranlı gencin ortaya çıkmasıyla uçaktaki terör saldırısı ihtimali zayıfladı. Malezya askeri radarları uçağın kaybolmadan hemen önce geri dönüş yapmış olabileceğini tespit etti. Ancak arama çalışmalarında henüz kaydadeğer bir emareye rastlanmadı. Bölgedeki arama çalışmalarına düşen uçağın üreticisi Boeing firması da eklenirken, kaybolanlardan çoğunun vatandaşı olduğu Çin çalışmalara hız kazandırdı.

Yeni gelişme!

Uçakta çalıntı pasaportla bulunan diğer kişininde 29 yaşında bir İranlı olduğu açıklandı. Kaçak yolcuların resimleri yayınlandı.

 

Tags: ,

 
 
 

Yorumlar