İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminali açılıyor.

Izmir-iç hatlarİzmir Adnan Menderes Hava limanı iç hatlar terminali açılıyor.

Yaklaşık olarak senelik 30 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet verecek olan TAV hava limanları tarafından yapılan, yeni iç hatlar terminalinin şubat ayı döneminde, hizmete açılacağı bildirildi.

Dış hatlar terminali ile beraber üç yüz bin metrekare alana ulaşacak olan İzmir Adnan Menderes hava limanı, iç hatlar terminalinin açılmasıyla toplam yolcu sayısını 50 milyona ulaştıracağı bildirildi. Bu terminalle birlikte mevcut olan dokuz köprü sayısının on yediye çıkacağı, yolcu işlemlerinde konforun ve hızın da daha yükseleceği hedeflendiği belirtildi.

Yolcu transit işlemlerinin gerçekleştiği hava limanında, dış hatlardan gelen yolcular aktarmalı olarak tekrar dış hatlar terminalini kullanarak Avrupa’ya yeniden uçuş gerçekleştirebilmektedir.  Bu nedenle hava alanı işletmecileri, Avrupa’dan birçok noktadan direkt uçuş seferleri gerçekleştirmenin yolunu açmaya çalışmaktadır.

TAV havalimanları yetkilileri, gerekli çalışmalardan sonra bu aktarmalı seferlerin doğrudan uçuş konforuna dönüşmüş olacağı çalışmalarının da yürütüldüğü konusunda açıklamalarda bulundular.

İzmir Adnan Menderes hava limanının iç hatlar açılışının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından şubat ayında faaliyete açılacağı belirtildi.

 

Tags: , ,

 
 
 

Yorumlar